Kadıköy’de “zamlar geri alınsın” diyenler bir araya geldi: “Birleşe birleşe kazanacağız”

0
865

“Zamlar geri alınsın” bir süredir mahallelerde eylemler yapan, ışık kapama protestoları gerçekleştiren halk, Kadıköy’de bir araya geldi. Yüzlerce kişi, hayat pahalılığına ve yüksek enflasyona karşı, “Birleşe birleşe kazanacağız” diye haykırdı.

Zamlar Geri Alınsın İnisiyatifi’nin çağrısı ile dün Kadıköy İskele Meydanı’nda toplanan halk, hayat pahalılığına ve enflasyona karşı sloganları ile, taşıdığı dövizler ile taleplerini dile getirdi. “Zamlar geri alınsın” ve “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganlarının sıklıkla atıldığı mitingde yüzlerce yurttaş Kadıköy İskele Meydanı’nı doldurdu.

Eylemde sık sık “Zam zam nereye kadar, bitti artık buraya kadar”, “Bu zamlarla yaşanmaz, zamlar geri alınsın”, “İnsanca yaşamak istiyoruz” ve “Son faturayı halk kesecek” sloganları atıldı.

Mitingde açıklamanın okunmasından önce kürsüde sözler alındı. İlk sözü Beykoz Belediye işçisi aldı. Sonra bir kadın söz aldı. Sonrasında Kadıköy esnafı bir sahaf söz alarak 40 metrekare işyerine son üç ayda gelen elektrik faturası miktarını sıraladı. Söz alan bir üniversiteli de geçinemediklerini söyledi. Sonra bir çiftçi söz alarak yatlardan ÖTV alınmazken mazotun 15 TL olduğuna dikkat çekti.

Sonrasında eyleme elinde tencere tavasıyla gelmiş bir yurttaş kürsüye çağrıldı. “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” sloganı atıldı. Ardından eylem yerine getirilmiş kukla gösterilip “Son faturayı halk kesecek” sloganıyla eylem sonlandırıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.