Depremde Ebrar Sitesi’nde kaybolan çocuğun cesedi 1 yıl sonra Elazığ’da bulundu

0
142

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 6 Şubat depremlerinde yıkılan Ebrar Sitesi’nde ailesi hayatını kaybeden 2,5 yaşındaki Alya Kılınç kayıptı. Alya’nın aynı binada oturan başka bir ailenin akrabaları tarafından Elazığ’a götürüldüğü ve orada defnedildiği ortaya çıktı.

Haber 46‘nın haberine göre, 2,5 yaşındaki Alya’nın öldüğü, cesedinin “yanlışlıkla alındığı” söylendi. Çocuğun yakınları büyük bir şaşkınlık yaşarken, Alya’nın halası, yaşanan karışıklığı şu sözlerle anlattı:

“DNA işlemlerinde zaten sürekli savcılıkla görüşmemiz vardı, haftada bir kere gidilip geliniyordu. Savcılıktan arandık, ‘Yarın bir uğrayın, galiba bulundu’ diye… Zaten bizim artık hiç ümidimiz kalmamıştı. ‘Ya molozlar arasında gitti ya da biri götürdüyse zaten imkanı yok bulamayız’ demiştik. Denildiği gibi de biri götürmüş. Orada garip olan şu ki, Elazığlı ailenin ölen çocuğu 8 yaşında, bayağı büyük bir çocuk. Benim yeğenim ise 2,5 yaşında, küçük, minyon tipli bir çocuktu. Nasıl karıştırıyorsunuz, nasıl alıp götürüyorsunuz? Yani öyle karışıklıklar olmuş ki, öbür kayıplar da böyle gittiyse vah diyorum ben.”

Alya’nın cesedi daha sonra Maraş Elbistan’a getirilerek aile tarafından defnedildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.