Dergimiz Eski Yazı İşleri Müdürü Kemal Aydeniz’e Gözaltı

  0
  1583

  ODAK

  Odak Dergisi eski Yazı İşleri Müdürü Kemal Aydeniz 15 Ocak Günü; GBT uygulamasına tabi tutulduğu Karaköy İskelesi’nde, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından arandığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Önce Karaköy ve ardından ise Taksim İstiklal Polis Merkezi’ne götürülen Aydeniz bir gün nezarette tutulmasının ardından çıkarıldığı İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 16 Ocak Günü serbest bırakıldı.

  Aydeniz; ‘Odak Dergisi’nde yayınlanan yazılardan dolayı aldığı para cezasını ödememe’ şeklindeki yine benzeri bir gerekçe ile daha önce de 14 Kasım 2008’de gözaltına alınıp 16 Kasım’da Metris Cezaevi’ne konulmuş ve 27 Kasım’e dek tutuklu kalmıştı.

  Son gözaltı ile -Sosyalist Basın mensuplarına yönelik ek bir baskı biçimi olarak giderek daha sık uygulandığını gördüğümüz yöntem uyarınca- Aydeniz hakkında Odak’taki başka bir Yazı nedeni yeni bir cezaya daha hükmedilmiş olduğu görülmüştür. Sonuçta, Metris’te olduğu için kendisine tebliğ edilemeyen ve evine değil farklı bir adrese bırakıldığı anlaşılan, yani tümüyle habersiz olduğu bir Karar nedeni ile bir gününü gözaltında geçirmek durumunda kalmıştır.

  Eski Yazı İşleri Müdürümüzün Avukatı Sayın Saadet Yalçın’ın Mahkeme’ye yaptığı itiraz üzerine Aydeniz’in yeni cezasının infazı geçici olarak durdurulmuş ve kendisi Cezaevi’ne sevkedilmeksizin salıverilmiştir.

  Kemal Aydeniz’in sağlık ve morali iyi durumdadır, 17.01.2009.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.