Dersim’den sonra şimdi sıra Erzincan’da

0
1119

Erzincan genelinde toplam 10 dağ keçisinin katledilmesi için ihale açıldı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanlığı 13’üncü Bölge Müdürlüğüne bağlı Erzincan Şube Müdürlüğü, “Av turizmi kapsamında avlattırılacak yabancı avcı kotalarının satış işi” adı altında bugün ihale yapacak. 10 dağ keçisinin avlanması ihalesi, “pazarlık” yöntemiyle Erzincan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılacak. İhale ilanına göre, Erzincan’ın Abrenk bölgesinde bir, Doğandere bölgesinde iki, Bağlıca bölgesinde iki, Çayyaka bölgesinde bir, Dutluca bölgesinde iki ve Sarıçiçek bölgesinde de iki dağ keçisi olmak üzere toplam 10 dağ keçisi ihaleyle katlettirilecek. Dağ keçisinin avlattırılması için düzenlenecek ihalede toplam muhammen bedel ise 227 bin TL olarak belirlendi.

Çeşitli STK’lar, siyasi partiler ve pek çok sosyal medya kullanıcısı bu ihalenin kabul edilemez olduğunu, acilen iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

Daha önce de Dersim’de 17 dağ keçisinin katledilmesi için açılan ihale halkın ve çeşitli STK’ların tepkileri sonucu iptal edilmişti.

Dağ keçilerini katledecek avcılardan kurs ücreti talep edilecek

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün yaptığı duyuruya göre, ‘Avcılık Eğitim Kursu’ açılacak ve ‘aday avcılardan’ da 203 lira 21 kuruş ücret alınacak. Avcılık eğitim kursunda eğitimler, profesör, doçent, öğretim görevlisi ve okutmanlar ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenler bulunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.