Devrimcilere Yönelik Baskılar Bitmiyor: Devrimci Parti ve Kızıl Bayrak’a Operasyon

0
1407

AKP’nin devrimciler üzerindeki baskısı bitmek bilmiyor. Nerdeyse her gün devrimci, demokrat parti ve kurumlara polis baskınları yapılıyor. 

Bugün de hem Devrimci Parti hem de Kızıl Bayrak okur ve çalışanlarına yönelik polis baskınları gerçekleştirildi.

Devrimci Parti’nin Kadıköy’de bulunan İstanbul İl binası özel harekat polisleri tarafından basıldı. Zırhlı araçların ve çok sayıda Özel Harekat polisinin yer aldığı baskında, Çevik Kuvvet ve sivil polisler de hazır bulundu. Parti avukatlarının binaya girmesi engellenirken, Devrimci Parti üyesi Saadettin Köse gözaltına alındı. Ayrıca parti binasındaki bilgisayarlarda bulunan verilerin de kopyalandığı belirtildi. 

Devrimci Parti’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada baskın ve gelişmelerle ilgili bilgi paylaşıldı.

Kızıl Bayrak okur ve çalışanlarına ise İstanbul, Kocaeli ve İzmir’de gerçekleştirilen polis baskınlarıyla 10’un üzerinde evin basıldığı, 3 kişinin de gözaltına alındığı belirtildi. Ev baskınlarına gerekçe olarak Eylül ayında yaşamını yitiren devrimci önder Teslim Demir’in İzmir’de gerçekleştirilen cenaze töreni olduğu belirtiliyor. Ayrıca polisin elinde gözaltı listesi olduğu ve gözaltıların artabileceği de ifade edildi.

Kızıl Bayrak’ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Ev baskınları, gözaltılar devrimci faaliyeti engelleyemez!” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.