Ekrem İmamoğlu’ndan Soylu’ya cevap: “Bence suç diye bir şey var mı anayasada”

0
587

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, türbedeki görüntüsüyle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Bence suç” açıklamasına tepki gösterdi. İmamoğlu, Soylu’ya hitaben “Bence suç diye bir şey var mı anayasada” dedi. 

Küçükçekmece Belediyesi ve KİPTAŞ arasında gerçekleşen Kanarya Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi işbirliği protokolünün imza törenine katılan İmamoğlu, Soylu’nun açıklamalarına dair şu sözleri kullandı: 

“Bence suç’ diye bir şey var mı anayasada? Bakanlık yapıyorsunuz ve ‘Bence suç’ diye bir yorum yapıyorsunuz. Böyle bir şey olur mu? Anayasada ya da kanunda böyle bir tanım olmaz. Devletin bu makamında bulunan insanların, bu şekilde vakitlerini harcamaları kadar üzücü bir durum yok. ‘Bence suç’ diye açıklayarak, açıklama yaparak, Diyarbakır ziyareti üzerinden, ‘Ben, aslında buna soruşturma izni veririm’ mesajı vermek, daha bugün yarın belki de müfettişe ulaştıracağımız ifademize etkide bulunma anlamına geliyor. Bu, çok doğru bir bakış açısı değil. Ben, açık ve net söyleyeyim: Sayın İçişleri Bakanı’nın bu ifadelerini ve bu tavrını, bu anlayışını Sayın Cumhurbaşkanımızın ilgisine havale ediyorum. İstirham ediyorum; bu süreci analiz etsinler. Bunun altında ne var, ne yapılmak isteniyor? Ben, ciddiye almayacağım. Ben, işime bakıyorum zaten. Hepimiz işimize bakıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.