Diyanet’e Bağlı İmamlar, Yurt ve Sosyal Tesislerde Gençlere “Manevi Danışmanlık” Yapacak

0
1145

Diyanet İşleri Başkanlığı çocuk ve gençler için olan, yurt, spor tesis ve gençlik merkezlerine de el attı.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı kurumlarda, yurtlarda, spor tesislerinde, kamplarda, gençlik merkezlerinde çocuklar ve gençlerle çalışanlara, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “manevi danışmanlık ve din hizmeti” sunulacak.

“Manevi danışmanlık ve din hizmeti” ile ilgili protokolün, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalandığı belirtiliyor.

Yapılan protokolle ilgili konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu işbirliği ile gençleri bağımlılıktan uzak tutmaya çalışarak, bağımlılıkla mücadele edeceklerini belirtip şunları söyledi:

“700 bini aşkın öğrenciyi misafir ettiğimiz yurtlarımızla, gençlik merkezlerimizle, ülkemizin dört bir yanında var olan gençlik kamplarımızla ve elbette spor tesislerimizle milletimizin hizmetindeyiz. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi bize bu tür iş birliklerini, ortak çalışmaları daha pratik, hızlı ve verimli hale getirdi. Bu kapsamda yaptığımız iş birliklerinden güzel geri dönüşler aldık. Önümüzde aşılması gereken bir mesele olarak bağımlılık konusu var. Pek çok bağımlılık türü var. Bağımlılıklarla mücadele konusunda Diyanet İşleri Başkanlığıyla gerçekleştirilecek koordineli çalışmaların önemli olduğunu düşünüyorum. Bu iş birlikleriyle gençlerimizi hiçbir kötü alışkanlığın esiri yapmama noktasında kararlı olduğumuzu ifade etmek istiyorum.”

Milletlerin geleceğinin gençlere bağlı olduğunu söyleyen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise, proje kapsamında ilk etapta 1 aylık hizmet içi eğitim alarak 711 hocanın göreve başlayacağını açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.