Furkan Vakfı Başkanı Kuytul: “Erdoğan’ın Kalemi Kırılmıştır!”

0
1361

kuytulkonuşuyor
Şeriatçı katil sürüsünün eleman toplama ofisi gibi çalışan ve Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da örgütlü olan Furkan Vakfı adlı yobazlık odağının başkanı Kuytul’dan Erdoğan’a tehdit gibi “Uyarı” geldi.

Vakıfa ait resmi internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanan bir video mesajda konuştuğu görülen Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, Erdoğan’ın kaleminin kırıldığını iddia ediyor.

Video mesajda Erdoğan’ın prestiji hakkında da yorum yapan Kuytul’un,”…bunların (Prestij) bir kısmını kendisi elde etse de, bunlar asıl olarak ona verildi!”, şeklinde konuştuğu görülüyor.
Kuytul ayrıca, son dönemdeki dış politika hamleleri hakkında da yorumlar yapıyor ve “Mısır ile, İsrail ve Rusya ile ilişkiyi kurtarıyor gibi görünse de aslında kazandığı değerleri kaybediyor ve onu kullanıp, işini bitirecekler.”, diyor.

Kuytul video mesajda şu ifadeleri kullanıyor:

“Ben buradan ikaz ediyorum, insanlık görevimi yapıyorum. İşleri çoktur, yoğun bir hayat yaşıyorlar. O yüzden belki farkına varamıyor olabilirler. Zaten bugüne kadar birçok şeyin farkına varmadılar; ne Irak’ı görebildiler, ne Suriye’yi görebildiler. Ne Mısır’ı görebildiler, ne İsrail’i görebildiler. Birçok şeyin farkına varamadılar. Yine farkında değiller. Ben buradan Tayyip Erdoğan’ı da, AKP’yi de şu meselede ikaz etmek istiyorum. Verdikleri, ya da kendisinin elde ettiği, her neyse, bir kısmını onlar verdiler, bir kısmını kendisi elde etti. Bütün ne kadar şerefi varsa elinden alıyorar. Suriye’yi, Mısır’ı da halledecekler. Başörtüsü meselesini bile tekrardana geriye götürebilirler. Bunun manası şudur: Tayyip Erdoğan’ın kalemi kırılmıştır. Yakında işi bitirilecektir. İşi bitirildiği zaman ona kimsenin acımaması için, sevenlerinin kalmaması için ona verilen bütün bu şerefler, ya da onun elde ettiği bu şereflerin geri alınması lazım. Bütün bunların geri alınması bu hükümetin ve bu partinin sonunun geldiğinin habercisidir. Onlar sanıyorlar ki, tekrardan münasebetleri düzeltirsek her şey yoluna girecek. Hayır öyle olmayacak. Rusya ile de, Mısır ile de, şununla da, bununla da… münasebetler düzelse bilebu hükümeti kurtarmak için, bu krizi kaldırmak için bunlar yapılmıyor. Aslında onlara tamamen prestij kaybettiriyorlar. Ondan sonra işlerini bitirecekler ve sevenleri kalmayacak. Ve o zaman kimse onlara acımayacak. Bu sürece girdik. Ben buradan söylüyorum, beni dinlerlerse onların hayrınadır. Dinlemezlerse kendileri bilir.”

Şeriatçı Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul’un darbe girişiminden bir gün önce, yani 14 Temmuz’da paylaşılan konuşmasında “Erdoğan’ın kalemi kırışmıştır!” diye konuşması, darbe girişiminden haberdar olduğu şeklinde yorumlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.