Yandaş Sanatçıdan Dalkavukluk

0
1007

Yandaş sanatçı Sertaç Ortaç, Erdoğan “sevgisini” bir kez daha yeniledi.  

Sertaç Ortaç, “Piyasa kötü diye yakınıyorlar, ya daha da kötüsü olabilirdi. Eskiyi hatırla. İnsanlar tüp gaz kuyruğuna girerdi. Ben hatırlıyorum o eski dönemleri. Şimdi çok şükür bunları yaşamıyoruz. Biraz şükretmeyi bilmeliyiz” diyerek AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok sevdiğini ifade etti.

Şarkıcı Serdar Ortaç, hükümete yakın Sabah gazetesinin Günaydın ekinden Tuba Kalçık ile röportaj yaptı. Kanal İstanbul’u desteklediğini söyleyen Ortaç, “Atatürk; cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder. Cumhurbaşkanımızı da hem kişiliğinden, hem de icraatlarından, hem de politikalarından dolayı çok seviyor ve takdir ediyorum. Ne var bunda? Erdoğan’ın ülkemize katkısını nasıl göremiyorlar? Muhalifler ‘Yolla, otobanla, köprü ile ölçmeyin’ diyorlar Erdoğan’ın yaptıklarını. Ne ile ölçeceğiz? Benim hayat kalitemi artırdı mı bu yatırımlar? Kusura bakmasın kimse ama şu anda Türkiye’de lider olarak bir tek Erdoğan var bana göre. Dünyada da bir-iki liderden biri” dedi.

Ortaç röportajında şöyle söylüyor: 

“-Kumar yüzünden her şeyinizi kaybettiğinize yönelik haberler çıkıyor. Var mı böyle bir şey?

Hayır tabii ki… Evim, ofisim, stüdyom, arabam; her şeyim duruyor. Allah’a şükür gayet iyi durumdayım. Ama bakıyorum şimdi etrafıma, “Ekonomi kötü, kimsede para yok” diyorlar. Bırakalım Allah aşkına bu kötümserliği. Piyasa kötü diye yakınıyorlar, ya daha da kötüsü olabilirdi. Eskiyi hatırla. İnsanlar tüp gaz kuyruğuna girerdi. Ben hatırlıyorum o eski dönemleri. Şimdi çok şükür bunları yaşamıyoruz. Biraz şükretmeyi bilmeliyiz.” 

Kanal İstanbul projesi için “Mesela Kanal İstanbul’u destekliyorum, harika bir proje. Tabii bence diyorum. Başkası böyle düşünmeyebilir, ben saygı duyuyorum böyle düşünmeyenlere. Ama belli kesimler kendileri gibi düşünmeyenleri linç ediyor. Lütfen bırakalım böyle yapmayı. Birbirimizin düşüncelerine saygı duyalım.”  ifadelerini kullandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.