Emekçi Hareket Partisi: Hamza Yalçın’a Özgürlük

0
1800

Emekçi Hareket Partisi, yayınladığı parti açıklaması ile Hamza Yalçın’ın tutukluluğuna dair kınama mesajı yayınladı. Mücadele arkadaşlarımızın yayınladığı bu açıklamayı paylaşıyoruz: IMG_1423Odak Dergisi baş yazarı, İsveç’te politik sürgün olarak yaşayan, mücadele arkadaşımız Hamza Yalçın, Barcelona’da AKP hükümetinin İnterpol’e verdiği arama kararına dayanılarak 4 Ağustos’ta tutuklandı.

Türkiye’de yürüttüğü mücadelesi boyunca bir çok dava ve işkenceye maruz kalan, direnen, şimdi de sürgün yaşamak zorunda bırakıldığı ülkede yargılanmak istenen Hamza Yalçın’ı Odak Dergisi’ne yazmış olduğu yazılar ve Eğitim ve Dayanışma Hareketi için yapmış olduğu çalışmalar sebebiyle 22,5 yıl hapis cezası talebiyle yargılamak istiyorlar. Herkesin düşündüklerini ifade etme özgürlüğünü dünyanın hiçbir yerinde tutsak edemezsiniz.

Mücadele dostumuz Hamza Yalçın’ın şahsında tüm Odak Dergisi’ne dayanışma dileklerimizi iletiyor, Hamza Yalçın’ın tutuklu bulunmasını kınıyoruz. Bu hukuksuzluğu derhal son bulmalı ve Odak Dergisi başyazarı Hamza Yalçın serbest bırakılmalıdır.

14.09.2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.