EMNİYETTEN SON GECE TALİMATI: OY VE ÖTESİNİ SANDIĞA YAKLAŞTIRMAYIN!

0
1537

indir (13)

 

Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü, yarın yapılacak seçimlerde Oy ve Ötesi Grubu üyelerinin sandık alanı ve çevresine alınmaması talimatını verdi.

Emniyetin talimatında şöyle denildi: “Oy verme günü olan 1 Kasım 2015 Pazar günü, sandık çevresinde ‘Bina sorumlusu, sandık kurulu başkanı ve memur üyeler, seçime katılan partilerin onaylı müşahitleri, sandık alanında kayıtlı seçmen, milletvekili ve milletvekili adayları, çağrılması durumunda kolluk güçleri, sandık başı işlemlerine engel olmamak koşuluyla medya mensupları haricinde kimse bulunamaz.’ hükmü dışında bulunanlar, özellikle Oy ve Ötesi Sivil İnisiyatif Grubu’na ait hiçbir üyesinin sandık alanı ve çevresine alınmayacaktır. Okullarda görevli amirler sandık kurulu başkanlarına sabahtan bu konuda gerekli bilgilendirmeyi yapacaklar ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir.”

CHP’nin YSK temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu yaptığı açıklamada “Her sandıkta o seçim çevresinde o seçime katılan siyasi partilerin ve bağımsız adayların birer müşahit bulundurma hakkı var. Müşahit olmak için seçmen vasfını taşımak yeterli. Bir partiyi ait müşahit kartı elindeyse o kişi, o sandık başında bulunabilir. YSK’nin bu kararıyla Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’nün yazısını da ortadan kaldırmıştır. Zaten o yazının hiçbir hukuki dayanağı yoktur” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.