“Emperyalist Rusya Suriye’den Defol!”

0
1800

image

Dün İstanbul’da ilginç bir protesto gerçekleştirildi. Galatasaray Lisesi önünde bir araya gelen siyah çarşaflı kadınlar ve sakallı erkeklerden oluşan bir gurup, Rusya uçaklarının Suriye’deki bombardımanını, Rusya’nın Suriye’deki varlığını ve IŞİD, El-Nusra gibi örgütlere yönelik saldırılarını kınadı. Üstelik ”Emperyalist Rusya Suriye’den Defol!” sloganıyla!

image

Orta-Doğu’da yaşanan tüm işgalleri gerçekleştiren AB-D emperyalizmini -bugüne kadar sağladıkları yardımlarından dolayı olacak- tek sözle bile ”Protesto” etmeyen ”İslamcılar”ın, Rusya’nın, IŞİD’in başkent ilan ettiği Rakka’yı bombalamasının ardından bu eylemi yapmaları, dinci şarlatanlığı; iki yüzlülüğü bir kez daha ortaya çıkartmış oldu.

image

Öte yandan, Rusya’nın hedeflere yönelik bombardımanı sonrası Esad, ”Bugüne kadar koalisyon güçleri bizimle irtibatlı bir şekilde gerçekleştirmediler harekatlarını. Hedefleri değil, hedeflerden uzak yerleri bombaladılar. IŞİD’e ve diğerlerine karşı etkili olamadılar. Oysa Rusya bizimle çalıştı ve etkili saldırılar düzenlendi.” demişti.

image

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.