Erdoğan Buyurdu, Akar Dava Açtı, Özel Cevap Verdi: Hodri Meydan!

0
1239

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yapılan grup toplantısında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’i hedef alarak, “Bunlara gerekli dersleri yargıda vermek zorundayız. Bunlar ancak o dilden anlarlar.” dedi.

Erdoğan’ın sözlerinin üzerinden çok geçmeden, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar “talimatı” yerine getirdi ve Özgür Özel hakkında tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in bütçe görüşmelerinde Hulusi Akar’a ilişkin söylediği sözlere dair açıklamalarda bulunarak, “Milli Savunma Bakanımıza yapılan hakaretler yenilir yutulur hakaretler değildir. Ana muhalefetin orada genel başkan yardımcısı veya sıfatı nedir onu da doğru dürüst bilmiyorum. Bilmeme de gerek yok zaten. Bu adamlarla ana muhalefet siyaset yapıyor. Milli Savunma Bakanımıza bu şekilde saldırabilme edepsizliğini yapmışlardır. Bunlara gerekli dersleri yargıda vermek zorundayız. Bunlar ancak o dilden anlarlar. Önce tazminat, ardından ceza.” demişti.

Yaşananların ardından Erdoğan’ın talimatı olan tazminat isteği yerine getirilerek, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında “kendisine hakaret ettiği” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu ve tazminat davası açtı.

Özgür Özel: Hodri meydan!

Erdoğan’ın sözlerine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den yanıt geldi. Özel, “Ülkeyi yöneten tek adam, parlamentodaki bütçe görüşmelerinde, bütün parlamentoyu işlevsiz kılma, parlamentoyu yok görme, hiçe sayma çabalarına ve bunun için görevlendirdiği yardımcılarına ve bakanlarına karşı parlamentonun ilgi odağı olmasından, CHP’nin yaptığı muhalefetten son derece rahatsız. Bakanları baş edemedi, yardımcısı baş edemedi, kendisi baş edemedi, şimdi savcısıyla, hakimiyle bizi susturmaya çalışıyor. Şunu bilsin ki, durmayacağız, sinmeyeceğiz, korkmayacağız, bir adım da geri atmayacağız. Recep Tayyip Erdoğan, bunu böyle bil. Bir adım geri atmayacağız. Senden korkmuyoruz. Senin tavrından dolayı da bir adım da geri durmuyoruz.” diyerek tepki gösterdi.

Konuşmasının devamında hodri meydan diyen Özel, “Olmaz olsun böyle rejim. Yazıklar olsun böyle rejime. Yazıklar olsun, rejiminize, sisteminize, hepinize. Bunların hesapları teker teker sorulur. Yargı elinde, savcı elinde, hakim elinde. Beni tazminatla, beni dava açmakla ve cezayı çekmekle tehdit ediyor. Hodri meydan. Gücün yetiyorsa Özgür Özel’e açtır davayı, gücün yetiyorsa Özgür Özel’e ver hapis cezasını. Senden korkmuyoruz. Biz korkarsak senin karşında Türkiye diz çöker. Biz de ayaktayız, Türkiye de ayakta, sana meydan okuyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.