Erdoğan: “EYT ülke ekonomisini çökertmeye yönelik bir manipülasyondur”

0
971

Kendisi 46 yaşında emekli olan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, haklarını isteyen Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT) yurttaşlara karşı tutumu devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde İskandinav ülkelerinin bu yüzden battığını söyleyen Erdoğan şimdi de EYT konusunun ülke ekonomisini çökertmeye yönelik bir manipülasyon olduğunu iddia etti.

Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite’nin Beşinci Toplantısı dönüşü uçakta gazetecilere açıklamalarda bulunan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT konusunda, “Fazla uzun sürmez, kısa bir süre sonra bu olayın nasıl bir manipülasyon, ülke ekonomisini çökertmeye dönük nasıl bir adım olduğunu herkes kabul edecek ve bunun karşısında durmaya başlayacak.” ifadelerini kullandı.

Yandaş gazetecilerin son günlerde, EYT üzerinden yeniden gündem oluşturulma çabalarına ne diyorsunuz sorusuna ise Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na laf atarak cevap verdi.

Erdoğan, “Bay Kemal kendi döneminde emeklilik yaşının yükseltilmesini savunan birisidir. Fakat burada tamamıyla siyasi davranıyor, buradan ne elde ederiz diye bakıyor ve böyle bir tezi savunmaya çalışıyor. Geçenlerde çok açık net söyledim. Seçim kaybına vesile dahi olsa biz asla ülkemizin, milletimizin zararına olacak bir vaadin içine girmeyiz.” dedi.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.