Teslim Töre için Bern’de tören yapıldı

0
2544

THKO’nun önemli kadrolarından ve Türkiye devrimci hareketinin emektar devrimcisi Teslim Töre için bugün İsviçre’nin Bern kentinde tören düzenlendi.

Törende yapılan saygı duruşunun ardından Töre’nin hayat hikâyesi anlatıldı. Aile adına hem oğlu hem de yoldaşı olan Hasan Töre konuşma yaptı.

Yapılan konuşmanın ardından katılan kurum temsilcileri konuşma yaptı.

Anmaya Kongra-Gel adına Remzi Kartal, KCK adına Zübeyir Aydar ile birlikte Ertuğrul Kürkçü, SYKP (Mahir Sayın), Direniş Hareketi, KKP, Partizan, Sürgünler Meclisi, TKEP/Leninist, MARDEF ve Yeşil Sol Parti temsilcileri katıldı.

Törende yapılan konuşmada Direniş Hareketi adına şu mesaj iletildi:

Dostlar Yoldaşlar;

Teslim Töre, ömrünü adamış olduğu emekçilerin kurtuluş mücadelesinden fiziksel olarak aramızdan ayrılarak mücadele bayrağını bizlere bıraktı.

Devrim yolunda düşenler herzaman mücadelemizde yaşamaya devam edecekler ve Teslim Töre de yaptıkları ve düşünceleri ile aramızda olmaya devam edecek. Sonsuza kadar da mücadele içinde yaşayacaktır.

Çalışmalarını sürdürmeye sağlığı ve ömrü ne yazık ki yetmedi ve mücadeleyi, yaşayanlara bıraktı. Teslim Töre, Mahirlerin örgüt ayrımı tanımadan birbirleri için canlarını ortaya koydukları Kızıldere eylemindeki devrimci yoldaşlığı her fırsatta dile getirdi.

Onu, sosyalizm mücadelesine bağlılığıyla, sol içindeki grupçuluğa ve rekabetçiliğe karşı birlikçi ve dayanışmacı tutumuyla yaşatmak bizim görevimizdir.

Kahrolsun Faşizm, Yaşasın Devrimciler!

Direniş Hareketi Avrupa Taraftarları

Yapılan konuşmalardan sonra söz alan kızı, kısaca yaptığı konuşmanın ardından babasının sevdiği bir türküyü seslendirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.