Gökhan Birben Ermenistan’da Konser Verince, Ermeni Düşmanları Sanatçıyı Linç Etmeye Kalktı

0
1471

Karadeniz ezgilerinin sevilen sesi Gökhan Birben, Ermenistan’da konser verdiği sırada “Hemşin dili asimile oldu” sözlerinden ötürü Ermeni düşmanları tarafından sosyal medyada saldırılara maruz kaldı. Duruma tepki gösteren Birden yaptığı açıklamada, “Hiç kimse benim ülkeme, bu coğrafyaya olan sevdamı sınayamaz” dedi.

Ermenistan’daki konserde yaptığı konuşma sırasında Birben, “Duyduğum çok eski bir Hemşince duadan söz ettim. Evet arkadaşlar bu dualar şimdi yok ama eskiden vardı. Konser verdiğim salon Hemşin’den giden ailelerin devamı olan insanlarla doluydu. Onlar da Hemşinliydiler. Söylediğim türkülerin ruhunda ortak duygularımız var. Şu anda farklı diller konuşuyor olsak bile, 300 sene önce anlaştığımız ortak bir dilimiz vardı. Halk şarkıları anonimdir, yüz yıllar öncesinden bize seslenirler. Bizi yüz yıllar önceki duygularda buluştururlar.” ifadelerini kullanmıştı.

Konserden sonra saldırılara maruz kalan sanatçı “İstersem Atina’da konser yaparım, istersem Şemdinli’de, istersem Çamlıhemşin’de yaparım. Erivan’da konser vermiş olmam niye bu kadar dokunuyor? Şundan çok eminim; Türkiye hükumeti ve Ermenistan hükumeti arasında sıcak bir hava esmeye başlasa ve kapılar açılsa, herkes birbirine gülümsemeye başlasa, yeni durumdan ilk önce bana saldıran kişiler nemalanmaya çalışacaklardır” diyerek duruma tepki gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.