Erdoğan Torununa Alışveriş Yapmış (!)

0
1843

80535026-5A90-453A-94EB-806D96D42A3CBugün gazetelerde Tayyip Erdoğan’ın Erzurum’a ziyaretinde temasları sonrasında bir çocuk mağazasında torunu için alışveriş yaptığı görüntüleri verilerek “halktan” imajı verilmeye çalışılıyor.

Milliyet’te yer alan haber “Cumhurbaşkanı Erdoğan torunu için alışveriş yaptı. Kasiyer para almak istemeyince…” şeklinde tıklanma sayısını artırmaya dönük, merak uyandırıcı bir başlık ile veriliyor.

Habere göre Erdoğan, Erzurum ziyareti sırasında uğradığı bir çocuk mağazasında en küçük torunu olan Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar’ın kızı Canan Aybüke için kıyafet alıyor. O sırada haberle aynı yerde verilen videoda da alışveriş sırasında alınan kıyafetlerin olduğu reyonlardaki fiyatlar özenle çekilmeye çalışılıyor, zorlanarak kadraja sokuluyor. Erdoğan bir-iki kıyafet aldıktan sonra ise kasaya yöneliyor, kasiyere kredi kartını uzatıyor, kasiyer de “hediyemiz olsun” deyiverince bu sefer itiraz ederek cebinden çıkardığı nakit para ile alışverişini tamamlıyor.

Erdoğan’ın onlarca danışmanı olduğu biliniyor. Danışmanları da sık sık “Reyis halk adamıdır” imajı çizmeye çalışıyor olacak ki, bu tarz popülist haberlere sıkça yer veriyor.

Sümeyye Erdoğan haberde babası Tayyip Erdoğan’ın hediye aldığı 4.99 TL’lik kıyafeti kızına giydirir mi bilemeyiz ama, kendisinin ultra lüks eşarplarından, annesinin Hermes marka 210 bin liralık çantası başta olmak üzere milyonlarca lirayı bulan çanta merakından ve Karun kadar zengin Erdoğan ailesinin gemiciklerinden, şirketlerinden hiç de öyle 4.99’a kıyafetler alan bir aile olmadıklarını cümlealem biliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.