Erdoğan’dan Belediye Başkanları’na İkinci Uyarı

0
1369
Sol Portal
Sol Haber Portalı

Polonya dönüşü gazetecilere “Balıkesir’e istifasını verme talebimiz iletildi. Hakeza Melih Beye bu durum iletildi. Bursa aynı şekilde. Aksi halde neticesi ağır olur” şeklinde konuşan Erdoğan, bugün Nijerya Cumhurbaşkanı ile yapılan ortak basın toplantısında bir kez daha belediye başkanlarının durumu hakkında konuştu.

“Üç belediye başkanı daha var”

Basın toplantısında gelen soru üzerine bir günü Erdoğan şöyle konuştu:
“Üç belediye başkanı istifasını verdiler. Şimdi üç belediye başkanı daha var. Onların da istifalarını en kısa zamanda vereceklerine inanıyorum. İlgili arkadaşlarımız görüşmelerini yaptılar. Ve şu anda da zannediyorum bu istifayı vermenin onlar da hazırlığı içindeler. Aksi takdirde yine söylüyorum, gereği neyse gereği yapılacaktır.”

Biz, sıradan bir parti değiliz”

İstifası istenen belediye başkanları ile yaşanan süreci AKP’nin içinde olumsuz bir süreç olarak değerlendirenlere cevaben Erdoğan şöyle devam etti:
“…biz, sıradan bir parti değiliz. Bu bir sıradan hareket de değildir. Bu bir davadır. Dolayısyla bu davanın içinde yer alan arkadaşlarımız bu sistemin nasıl çalıştığını aslında çok iyi bilirler. Çok iyi bildiklerine göre de onlar da bize kalmadan gereğini yaparlar, yapmaları lazım.”

ODAK – 19 Ekim 2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.