ERDOĞAN’DAN DÜŞEN UÇAK İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

0
1401

indir (1)

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi Toplantısı’nın açılışında düşürülen Rus savaş uçağı ile ilgili konuştu. Konuşma sırasında topluluğun alkışları dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması şöyle;

Dün özensizce atılan adımların nasıl sonuçlar vereceğine şahit olduk. Dün milliyeti belirsiz iki uçak yayladağı bölgesinde sınır ihlali yapmamaları konusnda 5 dakikada 10 kez ikaz edilmiştir. Bu uçaklardan biri Suriye’ye dönerken diğeri ihlale devam etmiştir. Bunun üzerine F16’larımız bu uçağa ateş açmışlardır. Düşen uçağın parçaları bizim topraklarımıza düşmüş ve 2 vatandaşımız yaralanmıştır. Uçak düştükten sonra Rusya Federasyonu tarafından bu uçakların Rusya’ya ait olduğu açıklanmıştır. Bize DAEŞ’le mücadele eden uçağı vurduğumzu söylüyorlar. Kimse kimseyi kandırmasın Bayırbucak Türkmenlerinin yaşadığı o bölgede DAEŞ’a ait unsurlar yoktur. DAEŞ’in olduğu bölge Cerablus, doğusu ve onun güneyidir. Bugüne kadar böyle bir durumun olmaması Türkiye’nin sabrını zorlayarak ortaya koyduğu soğukkanlı tavrın neticesidir. Türkiye hep diplomasinin yanında yer almıştır. Kimse bizden sınır güvenliğimizin ihlal edlmesine sessiz ve tepkisiz kalmasını beklememelidir. Hadiseyi tırmandırmak gibi bir düşüncemiz yoktur.

Müslüman elinden ve dilinden diğer müslümanların emin olduğu kişidir. Biz her türlü terör örgütüne ve devlet terörü uygulayan Esed rejimine de karşıyız. Yeni bir göç dalgasının önüne geçmek için gerekli tedbirleri almaya kararlıyız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.