Erdoğan’ın Askeri Danışmanı “Mehdi Gelecek” Dedi

0
1233

SADAT’ın kurucularından ve AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın askeri dayanışmanı Adnan Tanrıverdi’nin geçtiğimiz hafta yaptığı “Mehdi gelecek. Ortamı buna göre hazırlamalıyız” açıklamaları tartışma yaratmıştı. Tanrıverdi’nin bu sözlerine AKP’li Mehmet Metiner bile tepki gösterdi. 

Metiner, ”Cumhurbaşkanımızın askeri başdanışmanı sıfatını taşıyan biri böyle konuşuyorsa oturup dizimizi dövelim” dedi.

Tele1’de yer alan habere göre, ASSAM ve Üsküdar Üniversitesinin iş birliğiyle ASRİKA Ortak Savunma Sanayii Üretimi” temasıyla İstanbul’da düzenlenen 3. Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongresine katılan Adnan Tanrıverdi, kongreye ilişkin yaptığı açıklamada “İslam Birliği olacak mı olacak. Nasıl olacak Mehdi Hz. geldiği zaman. Peki Mehdi ne zaman gelecek? Allah bilir. Peki bizim bir işimiz yok mu, ortamı hazırlamamız gerekmez mi? İşte ASSAM bunu yapıyor” ifadelerini kullandı.

Bu sözlere AKP’li Metin Metiner kendi sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi ve şunları yazdı: “Cumhurbaşkanımızın askeri başdanışmanı sıfatını taşıyan biri böyle konuşuyorsa oturup dizimizi dövelim! Düşmanlarımızın arayıp da bulamadığı şeyi kendi ağzından sunuyor! Şimdi o birileri kalkıp bu laflar üzerinden Cumhurbaşkanımızı hedef tahtasına oturturlarsa ne diyeceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.