Erdoğan’ın Ortağı Bahçeli Açıklama Yaptı: “Bundan belediye başkanı olmaz”

0
1492

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kızılcahamam’da düzenlediği toplantının kapanış konuşmasında İstanbul Belediye Başkanı seçilmesine rağmen AKP ve MHP’nin itirazları ile oylar yeniden sayıldığı için henüz mazbatası verilmeyen Ekrem İmamoğlu hakkında eleştirilerini sürdürdü.

Açıklamasında İmamoğlu için “Bundan belediye başkanı olmaz” yorumunda bulunan Devlet Bahçeli, gazetecilerin sorduğu sorulara karşılık şu ifadelerde bulundu:

İstanbul seçimleri:

YSK’nın itirazlara vereceği cevap beklenmektedir. Rakamları görmeden niyetler üzerinden değerlendirme yapanları zevkle takip ediyoruz. Onların söylediği rakamlar yanlış, bizim değerlendirmemiz doğru. YSK’nın açıklamaları sonrasında resmi gazetede neyin ne şekilde sonuçlandığı hakkında yayın yapılacak.

AKP’nin oy oranlarının düşmesi hakkında:

İl genel meclisi üyesi oylarını yok farz ederek, belediye meclisi üyelerini yok farz ederek, üç tane, beş tane belediyenin aldığı yerlerdeki oy oranını esas alarak yorum yapanlar kamuoyu araştırmaları nezdinde iflas etmiş insanlardır.

YSK’ya baskı yapıldığı iddiası üzerine:

Çok büyük bir iddia. Seçimin adaleti ve güvenliği açısından önemli sorumluluklar taşıyan insanlar hakkında böyle iddia atılıyorsa ispat edilmeli.

Siyasi düşmanlık:

İmamoğlu’nun Beşiktaş maçına gitmesi ve Fenerbahçe-Galatasaray maçını da izleyecek olması): Mazbatayı stadyuma taşımak, taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Bundan belediye başkanı olmaz.

Öte yandan İstanbul’daki geçersiz oyların yeniden sayılması sonrasında sonuçlara ilişkin Yüksek Seçim Kurulu’nun yarın açıklama yapması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.