Eski AKP’li İdris Naim Şahin CHP’den Aday Mı?

0
1205

Eski AKP milletvekili ve bakanlık yapmış olan İdris Naim Şahin’in yerel seçimlerde Ordu’da CHP-İYİ Parti ortak adayı olabileceğine dair iddialar ortaya atıldı.

CHP ise iddiayı yalanlamadı. Konu, dün CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sürerken basın toplantısı düzenleyen parti sözcüsü Faik Öztrak’a da soruldu.

CHP’li Öztrak konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ortada bir görüşme süreci var. Bu görüşme sürecinin sağlığı bakımından açıklamaları bu görüşmeleri yapan arkadaşlarımızın yapması daha doğru olacaktır.” dedi.

AKP’nin kurucularından olan İdris Naim Şahin, üç dönem AKP milletvekili olarak Meclis’e girmiş ayrıca İçişleri Bakanlığı da yapmıştı.

Şahin, bakanlık yaptığı 2012 yılında Erzurum’un Hasankale ilçesinde kendisini gördüğüne sevindiğini söyleyen bir vatandaşa, “Yapma ya. Sevindiğin nereden belli? Hadi bir takla at da sevindiğini görelim.” demiş, bu olay tepki görmesine neden olmuştu.

Ayrıca 34 yurttaşın katledildiği Roboski (Uludere) katliamı, Şahin’in İçişleri Bakanlığı yaptığı dönemde gerçekleşmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.