Tahliye Edilmeden Hakkında Yeniden Yakalama Kararı Çıkarıldı!

0
1114

Dün hakkında tahliye kararı verilen CHP eski milletvekili Eren Erdem’e, kaçma şüphesi nedeniyle, daha tahliye olmadan yeniden yakalama kararı çıkarıldı.

Kapatılan Karşı Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Milletvekili Eren Erdem’e dün tahliye kararı verilmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Eren Erdem hakkında kaçma şüphesi nedeniyle tahliye kararına itiraz etti. İtirazı kabul eden üst mahkeme aynı gerekçeyle Eren Erdem hakkında yakalama kararı çıkardı.

Tahliye kararı sonrası Silivri Hapishanesi’nde 6 saat boyunca Erdem’in tahliyesini bekleyen CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, hapishane önünden yaptığı yayınla yakalama kararını duyurdu.

Karara tepki gösteren Tanrıkulu şunları söyledi: “Mahkeme derhal tahliye kararı vermişti. Mahkeme kararının Silivri Cezaevi’ne iletilmediği bilgisini aldık. Savcılık bu tahliye kararı yerine getirilmesin diye bu kararı bildirmemiş ya da sistem arızası nedeniyle tahliye edilmediği söylendi. Ama biraz önce öğrendik ki savcılık bu karara itiraz etmiş ve 24. Ağır Ceza Mahkemesi yeniden yakalama kararı vermiştir. Bu karar tamamen hukuk dışıdır, adalet dışıdır. Mesai saatlerinden sonra toplanması, karar vermesi bu kararı buraya iletmesi tamamen hukuk dışıdır. Burada bekliyorduk ama maalesef cezaevinden çıkarılmadı. Türkiye’de yargının bittiğinin göstergesidir. Odasından bile çıkarılmadan tahliye kararı engellenmiş durumda.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.