“Etle Tırnak Gibiyiz…”

0
1319

aziz.kocaoğlu

Aziz Kocaoğlu: Hükümetle etle tırnak gibiyiz!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Aziz Kocaoğlu, “İşin siyaset tarafı ayrı. Seçime 6 ay kala başlar. Seçim günü biter. Ankara’da hangi parti olursa olsun, hükümet var. Burada hangi parti olursa olsun, belediye var. Bunlar hep et-tırnak gibi birbirinden ayrılması mümkün değil” dedi.

AKP’nin 1 Kasım’dan önce, “Yerelde Kalkınma” modelini dillendirdiğine dikkat çeken Başkan Aziz Kocaoğlu, “Umarım samimidirler. Umarım yerelde kalkınmaya, yerel projelere gerçekten önem verilir. Kenti, çiftçiyi kalkındırsın da, kim kalkındırırsa kalkındırsın. Yoksa o yaptı, bu yaptı diye bir düşüncemiz yok. Ankara’da hangi parti olursa olsun, hükümet var. Burada hangi parti olursa olsun, belediye var. Bunlar hep et-tırnak gibi birbirinden ayrılması mümkün değil. İşin siyaset tarafı ayrı. Seçime 6 ay kala başlar. Seçim günü biter. Önemli olan geri kalan zamanlarda ülke için ne yapılıyor? Kısır çekişme mi sürdürülüyor yoksa işimize bakalım deyip çalışılıyor mu? Biz her türlü çalışmaya ve işbirliğine hazırız” dedi.

Geçtiğimiz yıllarda merkez müffettişleri tarafından incelenen Büyükşehir Belediyesi’nde yolsuzluk soruşturma yürütülmüş, bazı belediye çalışanları tutuklanmış; Aziz Kocaoğlu’nun da ifadesi alınmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.