EVİMİZDE EKMEK BEKLEYENLER VARKEN SUSMAYACAĞIZ!

0
1745

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen güvenlik soruşturması gerekçe gösterilerek işten çıkartılan Ataşehir Belediyesi İşçileri, işlerine geri dönmek için imza metni hazırladı. İşçiler tarafından hazırlanan metni aşağıda yayınlıyoruz:

“Yıllardır kölece çalışmaya maruz bırakılan taşeron işçileri olarak birkaç ay önce “Müjde veriyoruz” denilerek çalışma haklarımızın iyileştirileceği yalanı defalarca basın önünde ilan edilmişti. Bu “Müjde”nin ardından önce güvenlik soruşturmasına tabi tutulduk ardından ise sınav prosedürünü geçmemiz istendi. Ataşehir Belediyesinʼde çalışan 100ʼün üzerindeki arkadaşımız maalesef Güvenlik Soruşturmanın ve yapılan sınavınların ardından zorbaca bir keyfiyetle, gerekçesiz şekilde işlerinden edildiler. Kısa bir sürenin ardından bu gün ise yeni bir güvenlik soruşturması bahanesiyle Ataşehir Belediyesinʼnde çalışmaya devam eden taşeron işçileri olarak bu zorbalık bu gün ise bizim kapımızı çaldı.
Çocuklarımızın ve ailelerimizin geleceği için kölece çalışmaya maruz bırakılan biz işçiler, yeni bir işten çıkarma dalgasının mağdurları olduk. “Kadrolu Taşeron” statüsüne kavuşmak için evraklarını dahi hazır eden 100ʼün üzerinde arkadaşımız bir çırpıda işlerinden ve geleceklerinden edildiler. Daha kaç arkadaşımızın bu kıyıma maruz kalacağını ise bilmiyoruz.
Hukusuzluk ve Adaletsizlik baki değildir, biliyoruz. En doğal hakkımız olan çalışma hakkımız ellerimizden alınırken buna sessiz kalmayacağız. Adaletin kırıntısına dahi hasret kaldığımız şu günlerde “Emeğimiz ve Geleceğimiz Her Şeyimizdir” diyerek ellerimizden alınan işimizi geri istiyoruz.
Aşağıda imzası bulunanlar olarak bu kıyıma son verilmesini ve işimizi tekrar geri istiyoruz.

Kenan Özdemir, Ali Özyakışır, İbrahim Duman, Özcan Uslu, Ayhan Yıldız, Yusuf Duzcu, Muzaffer Anıl, Özgür Bozkurt, Doğan Doğan, Berna Hanbay, Umut Gül, Semra Balcumlu, Oğuz Kaçmaz, Halil Uğurelli, Barış Ayra, Ümüt Alaca, Ercan Kiraz, Melike Şahin, Meltem Toprak, Özlem Ervüs, Nursel Demirci, Aslan Kızılateş, Ayşe Temür, Mecit Şahin, Mustafa Kartal, Savaş Şimşek, Sedat Yıldız, Yeşim Kantekin, Umut Uğur, Semra Yaşar Yeşilbaş, Serpil Gündoğdu, Yeşilırmak, Fatoş Turan, Ali Turan, Sabire Sarıkaya, Evrim Özçelik, Özgür Ulaş, Yıldız Pınar Demir, Ayfer Yıldız, Emrah Bayram, Ferhat Daşar Murat, Demirhan Vedat, Özpolat Mahir Genç”

4 Nisan 2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.