Ataşehir İşçilerinin Direnişi 2. Gününde de Devam Ediyor

0
1452

Güvenlik soruşturması gerekçesiyle işten çıkartılan Ataşehir Belediyesi İşçileri’nin direnişi 2. gününde de devam ediyor. Belediye önünde direnen işçilere, Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan da destek verdi.

İşten çıkartılan işçiler, belediye önünde “Geleceğimizi çalmayın, işimizi geri istiyoruz, ekmeğimizi istiyoruz” dövizleriyle oturma eylemine devam ediyor.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de direnen işçiler ile görüştü. İşten çıkartılan İnan Kaloğulları “Hukukçu arkadaşlarla bu durum tartışılır. Kapı aralanmasından dolayı olumlu bir sonuç oldu. Bu sonuca dair de herhalde kimsenin olumsuz bir tavrı, düşüncesi yoktur diye düşünüyoruz. Biz işe alınacağız fakat bu alımlar nasıl olacak? İki ay sonra tekrar işten çıkartılacak mıyız? Başka bir bölgeye sürülecek miyiz? Baskı altında olacak mıyız? Bunlar hep belirsiz ve muamma. Biliyorsunuz işçiler her yerde baskı altında oluyor. Hiyerarşik ilişkiler içinde işçiler her zaman eziliyor. Her zaman mağdur oluyorlar. Bunu bir bağlayıcılıkla sonuçlandırmamız gerekiyor. Yani CHP İl Başkanı mı gelir, başka temsilciler mi gelir burada konferans salonunda sözlü ya da yazılı bir protokol ile bunu da bağlamamız gerekiyor. Böyle sözlü ya da havada kalan bir uygulama bizi asla, asla mutlu ve memnun etmez. Böyle bir sonuç olması gerekiyor.” dedi.

5 Nisan 2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.