Fetö’den Önce Kendileri Giydi

0
2327

IMG_1454AKP’nin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Erdoğan’ın Washington ziyareti sırasında korumaları ile birlikte protestocu insanlara vahşice saldırdığı için Amerikan polisi tarafından gözaltına alınıp tutuklanan iki AKP’liyi Washington’da ziyaret ettiğini Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Erdoğan’ın 16 Mayıs’ta gerçekleştirdiği ABD ziyareti sırasında Türkiye Büyükelçiliği önünde toplanan protestoculara, korumalar ile birlikte yer alan AKP’li Eyüp Yıldırım ve Sinan Narin de saldırmış, daha sonra ise bu iki şahıs ABD polisleri tarafından gözaltına alıp tutuklanmıştı.

BM Genel Kurulu için New York’a gelen Mevlüt Çavuşoğlu, oradan Washington’a geçerek tutuklu yargılanan iki AKP’liyi de ziyaret ettiğini Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Paylaşılan fotoğrafta AKP’lilerin, onursuzluğun ve teslimiyetin sembolü olan, “Fetö’cülere giydireceğiz” dedikleri tek tip kıyafeti giydikleri, bileklerine cezaevinin tasmasını taktıkları görülüyor. Ayaklarında ise yine elbiselerine uygun, cezaevinin uygun gördüğü ayakkabılar var.

Bir süredir AKP’nin dile getirdiği tek tip elbise uygulamasını ise Türkiye’de devrimciler ve Kürt hareketinden tutsaklar giymeyeceklerini baştan belirtmiş, bu konuda insanlık onurunun önündeki her türlü engele karşı ne olursa olsun direneceklerini beyan etmişlerdi.

24.09.2017

Odak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.