Sosyalist Meclisler Federasyonu: Hamza Yalçın Serbest Bırakılsın!

0
1779

Dergimiz başyazarı Hamza Yalçın’ın İspanya’da tutukluluğu sürerken, bu mücadelede bizleri yalnız bırakmayan dost kurumların destek mesajları gelmeye devam ediyor. Siper yoldaşlarımız, mücadele arkadaşlarımız; Sosyalist Meclisler Federasyonu yayınladıkları bildiri ile yanımızda olduklarını bir kez daha bildirdi: IMG_1446HAMZA YALÇIN SERBEST BIRAKILSIN!

AKP/Erdoğan faşist diktasının devrimci, demokrat, yurtseverlere; aydınlara, gazetecilere, yazarlara yönelik baskıları artarak devam ediyor. Faşist çete başlarının özgürce katliam çağrıları yaptığı, linç görüntülerini paylaştığı ve faşist devlet tarafından korunduğu bugünlerde ODAK Dergisi başyazarı Hamza Yalçın yazılarından dolayı faşist İspanya devleti ve AKP/Erdoğan faşist diktasının komplosu ile İspanya’da tutuklandı. Yazılarından dolayı hakkında dava açılan Hamza Yalçın, yazılarında faşizmi hedef almış, bu nedenle egemenlerin hedefi haline gelmiştir.

Sosyalist Meclisler Federasyonu olarak, ODAK Dergisi ve Hamza Yalçın’la dayanışma içinde olduğumuzu belirtir, tüm uluslararası demokratik kamuoyunu bu komploya karşı dayanışmayı büyütmeye çağırırız.

Hamza Yalçın Yalnız Değildir!
Yaşasın Devrimci Dayanışma!

SOSYALİST MECLİSLER FEDERASYONU
24 Eylül 2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.