Financial Times Türkiye muhabirinden “Erdoğan 2023’te gidecek mi?” sorusuna yanıt: “Hayır, iktidarda kalmak uğruna adil ya da hileli yöntemler yağmuruna başvuracak”

0
300

İngiliz Financial Times gazetesi, muhabir ve yazarlarına ilgilendikleri ülkelerle ilgili sorular sordu. 20 farklı muhabir ve yazarına soru soran gazete, 2023 tahminlerini aldı.

Gazetenin, “Türkiye’nin Haziran seçimlerinde Erdoğan dönemi sona erecek mi?” sorusunu FT Türkiye muhabiri Laura Pitel yanıtladı. Pitel bu konudaki tahminini soruya “Hayır” yanıtı vererek açıkladı:

“Hileli yöntemler yağmuruna başvuracak”

“Hayır. Recep Tayyip Erdoğan azalan popülaritesine karşın iktidarda kalmak için adil ya da hileli bir yöntemler yağmuruna başvuracak. İktidarını üçüncü on yıla genişletmesi, Türkiye’nin zaten sorunlu olan ekonomisinde ağır sonuçlara yol açacak, yaşam standartlarındaki düşüşü kötüleştirecek ve kişisel özgürlüklere daha fazla sınırlama getirecek. Öngörülemeyen durumsa, Erdoğan’ın en olası rakibi İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na bu ay verilen hapis cezası ve siyasi yasağın durdurulamaz bir tepki yaratıp yaratmayacağı ve muhalefeti büyütüp büyütmeyeceği.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.