Fransa’da IŞİD operasyonu: 2 kişi öldü, 7 kişi tutuklandı.

0
1301

savcıolayyeri
Paris saldırılarını düzenleyen Abdülhamid Ebu Oud’u yakalamak için düzenlendiği belirtilen sona erdi. Operasyon esnasında bombaların patladığı, silah seslerinin yükseldiği bildiriliyor.

Bir apartmana düzenlenen operasyonda, saldırıların sorumlusunun kuşatıldığı bildirilmişti.
Çıkan çatışmalarda bir kadının üzerine bağladığı bombaları patlatması sonucu öldüğü, bir erkeğin de polis tarafından vurulduğu belirtildi. Yedi kişi ise tutuklandı.

The Guardian’ın haberi şöyle:

”Fransa’nın başkenti Paris’te yapılan operasyon sona erdi. Operasyonda 2 kişi öldürülürken, 7 kişi tutuklandı. Fransız polisinden 5 kişi yaralanırken, bir polis köpeğinin de öldüğü duyuruldu.

Operasyon sırasında bir kadının kendisini patlattığı bildriilirken, diğer ölen kişininse keskin nişancı tarafından vurulduğu belirtiliyor.

Üç erkeğin apartmanın içinde yakalandığı, bir kadın ve adamınsa apartmanın yakınlarında yakalandığı ve apartmanın sahibi ve onun arkadaşı olduklarının düşünüldüğü söyleniyor. Diğer iki tutuklamanın nerede yapıldığı bilinmiyor.

Apartmanda en son olarak kuşatılan kişinin de yaşayıp yaşamadığı henüz bilinmezken, Fransız medyası operasyonun amacının Paris saldırılarını düzenleyen Abdülhamid Ebu Oud’u yakalamak olduğunu bildiriyor, adamın apartmanda olup olmadığıysa henüz duyurulmadı.

Polisin bir kaç gündür Ebu Oud’un yerinin bulunmasını sağlayabilecek bir kadını gözetlemekte olduğu söyleniyor.

Operasyonun bitmesinin ardından Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve ve Paris savcısı François Molins de olay yerine geldi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.