Fransa’da salgın can almaya devam ediyor

0
761

Fransa’da koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana virüs kaynaklı 562 ölüm yaşandı.

Sağlık Bakanlığı 21 Mart cumartesi günü yaptığı açıklamada, koronavirüs salgınının Fransa’da 562 kişiyi öldürdüğünü açıkladı. Son 24 saat içinde ise 112 yeni ölüm kaydedildiği bildirildi.

Sağlık otoriteleri şu anda yoğun bakım ünitelerinde 1525 kişinin tedavi gördüğünü belirtmekte. Bugüne kadar toplam 6172 kişi hastaneye kaldırılırken, 14459 doğrulanmış koronavirüs vakası rapor eden Sağlık Genel Müdürlüğü, “Bölgede genel bir salgına doğru hızla gidiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Fransa çapında yaşanan sokağa çıkma yasakları devam ederken alınan kararlar da tartışma konusu oldu. Ülke genelinde toplu taşıma araçları çalışmaya devam ediyor ve çalışmak zorunda olan insanlar da bu araçları kullanıyor. Metro sistemleri genelde havasız ve temiz değil. Toplu taşıma araçlarını ve fabrikaları kapatmayan hükümet insanların yanyana gelmesini ise yasaklamış durumda.

Vatandaşlar, bu şekilde devam ederse Fransa’da da İtalya gibi salgının hızla yayılacağı ve daha fazla can almaya devam edeceğinden endişeleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.