Giresun’da bir çocuk, bir erkek tarafından katledildi

0
815

Giresun’da 16 yaşındaki Sıla Şentürk, 21 yaşındaki nişanlandırıldığı Hüseyin Can Gökçek isimli erkek tarafından bıçakla boğazı kesilerek katledildi. Katilin daha önce de Sıla Şentürk’ü kaçırdığı belirtildi. 

Giresun’da 16 yaşındaki Sıla Şentürk, zorla nişanlandırıldığı Hüseyin Can Gökçek isimli erkek tarafından boğazı kesilerek öldürüldü.

Dün sabah saatlerinde Erikliman köyünde meydana gelen olayda, babaannesine ait evde kalan Sıla Şentürk ile Hüseyin Can Gökçek arasında bilinmeyen nedenle tartıştı. Gökçek, yanında getirdiği bıçakla Şentürk’ün boğazını kesti. 16 yaşındaki Sıla hayatını kaybederken; çocuk katili Gökçek evden kaçtı. İşitme ve konuşma engeli bulunan babaanne, olaydan sonra komşularından yardım istedi.

Çevredekilerin ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Sıla Şentürk’ün hayatını kaybettiği belirlendi. Hüseyin Can Gökçek ise il dışına çıkmak için gittiği Ordu-Giresun Havalimanı’nda polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alınmıştı. Gökçek daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Sıla Şentürk’ün katledilmesi sosyal medyada büyük tepki topladı.

Katil Gökçek’in ifadesi: “Tartıştık, bunun üzerine bıçakladım”

Gökçek’in savcılıktaki ifadesinde “Sosyal medyada başka biriyle yazıştığını gördüm. Buna sinirlenerek atlayıp Giresun’a geldim. Kendisi ile konuşmak istedim. Tartıştık, bunun üzerine bıçaklayarak öldürdüm” dediği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.