“Gollum Davası”na Yönetmen Peter Jackson da Katılmak İstiyor!

0
1889

Gollum'aHakaret

Hakkında söylenen hemen her söze, yazıya ”Cumhurbaşkanı’na hakaret” gerekçesiyle davalar açan Erdoğan’ın taraf olduğu en ilginç davalardan birisi ”Gollum davası”.
Kendisini Yüzüklerin Efendisi filminde bir karakter olan Gollum’a benzeten bir doktor a dava açılmış, doktor memurluktan da çıkartılmıştı.
Davada geri kalan süreçte, Gollum karakteri hakkında araştırma yapılması için bilirkişi tayin edilmiş, bu noktada filmin yönetmeni de davaya müdahil olmak istediğini, Gollum’un nasıl bir kişilik olduğunu anlatabileceğini söylemişti.
Cumhurbaşkanı’na hakaret iddiasıyla açılan Gollum davasının son duruşması geçtiğimiz günlerde görüldü. Dava, bilirkişi raporu gelmediği için ertelendi.
CHA‘nın haberine göre, Aydın 3. Asliye Ceza Mahkemesi, “Gollum” karakterinin kötü olup olmadığının tespiti için bilirkişi atanmasını istemişti. Üç kişi olacağı belirtilen bilirkişi heyetinin iki kişi olduğu ve henüz raporlarını tamamlamadığı öğrenildi. Söz konusu paylaşımı yaptığı için memurluktan çıkartılan ve yargılanmasına devam edilen doktor Bilgin Çiftçi için 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Dr. Bilgin Çiftçi, kendisine destek için söz konusu filmin yönetmeni Peter Jackson’ın Türkiye’ye gelmek istediğini söyledi. Aydın’da devem eden davalara katılarak destek vermesi beklenen Jackson’ın gelip gelmeyeceği, önümüzdeki günlerde kesinlik kazanacak.

Paylaş
Önceki İçerikTedirgin Diktatör
Sonraki İçerikIMC TV Yeniden Yayında!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.