Tedirgin Diktatör

0
1646

BASBAKAN ERDOGAN TBMM GRUP TOPLANTISINDA KONUSTU

Ensar” isimli vakfın genel kuruluna katılan Erdoğan’ın konuşması Gezi günlerinde yaşadığı kabuslarının yeniden depreşmiş olduğunu gösteriyor.

Artvin Cerattepe’de başlayan çevre direnişinin ülke genelinde karşılık bulması, gelişen mücadele sonrası hükümetin geri adım atması Erdoğan’ı kızdırdığı yazılmıştı.

Dün katıldığı toplantıda çeşitli konularda açıklamalar yapmaya devam eden Erdoğan, Cerattepe direnişini Gezi’ye benzetmesi dikkat çekti.

Cerrattepe direnişçilerini ”yavru Geziciler” olarak niteleyen Erdoğan, “İşte bakın şimdi de Artvin’de bir Cerattepe olayı çıktı. Bu geziciler neyse bunlar da yavru gezicilerdir bunu böyle biliniz. Yavru geziciler. Niye; çünkü bunlar Artvin’de alıştıklarını bulamadılar. Rize’de, Trabzon’da, Ordu’da, Giresun’da, Samsun’da bulamadılar. Şimdi çılgına döndüler. Ne yapacağız? Onun için tekrar bu tür adımlar atmaya başladılar. Kardeşlerim şunu unutmayın hak her zaman galiptir. Görünüşte 3-5 ağacın kesilmesin karşı çıkmak için o başlatılan eylemlerde öylesine bir çevre tahribatına kendileri yol açtı ki, ne ifade ettiler. Çıktılar yürüyüşlerde şunu söylediler; ‘Yahu halen anlamıyor musunuz? Mesele ağaç değil’ diyerek bunu ifade ettiler. Niyetlerini açıkça ortaya koydular. Milletimizle birlikte sergilediğimiz kararlı duruş sayesinde, bu provakasyon amacına ulaşmadan hızını kesti.”

Birleşik bir muhalefetin gelişebilmesinın olasılığı bile, ülke dışında ve ülkede iyice sıkışan Erdoğan diktatörlüğünü ürkütmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.