“AKP’deki Çatlak Derinleşiyor!”

0
1478

images (7)

 

Onlarca yıllık ‘yol arkadaşlığı’ son bulmak üzere. Yıllardır yan yana yürüyen Gül ve AKP’nin yolları artık tamamen ayrılmak üzere. Kimi kesimler Gül’ü demokrat göstermeye çalışsa da aynı zihniyetten geldikleri ve arka planda patlak verenin koltuk kavgası olduğunu tahmin etmek zor değil. Çok değil, yakın geçmişte, Gül’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde AKP’nin önünü nasıl açtığı kamuoyunun belleğindeki tazeliğini koruyor.

1 Kasım seçimlerinde AKP’ye destek vermesi için memleketi Kayseri’ye davet edilen ve halka hitaben konuşma yapması istenen Gül’ün, bu teklifi kabul etmediği bilgisi edinildi. Gül’ün, Ankara’daki saldırı sonrası “geçmiş olsun” demek için Cumhurbaşkanı Erdoğan, ya da Başbakan Davutoğlu yerine CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ı araması ise AKP içinde öfkeye neden olduğu öğrenildi.

ANKA’nın verdiği bilgilere göre; Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kapalı bir toplantıda Gül için, “Saldırının hemen ardından, HDP Eş Genel Başkanları bizzat Devleti, Hükümeti ve bizi sorumlu tuttu. Çirkin suçlamalarda bulundu. Abdullah Bey ne yaptı? Başsağlığı mesajını eski bir Cumhurbaşkanı olarak Cumhurbaşkanı ya da bana vermesi gerekirken bizi ve devleti suçlayanlara verdi. Sanki gerçekten devlet suçluymuş gibi.. Bu kabul edilir bir durum değil” dedi. Davutoğlu’nun bu sözlerinin çok sayıda bakan ve parti yöneticisi tarafından da desteklendiği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.