SANDIK ÖNEMLİ DEĞİL SAVAŞ SÜRECEK!

0
1396

images (6)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı televizyon programında bazı açıklamalarda bulundu. Her konuşmasında sandık vurgusu yapan Erdoğan, şimdiden seçim sonuçlarını yok sayacağını ve savaşa devam edeceğini açıkladı. Türkiye kamuoyu, seçim sonuçlarının, Sarayın ve egemenlerin işine gelmediğinde bir kıymetinin olmadığını biliyor. Fakat bunu Cumhurbaşkanı’nın kendi ağzı ile açıklamasının ayrı bir önemi var. Ayrıca Erdoğan, kendisine “Katil” diye hitap edilmesi ile ilgili olarak da “…kimi katlettim de bana katil diyorsunuz!” diye konuştu. Cumhurbaşkanı’nın yaptığı açıklama şöyle;

“1 KASIM’IN SONUCU NE OLURSA OLSUN, DEVAM EDECEK”

Milleti aldatmaya gerek yok. Terörle mücadele öyle kısa süreli bir mücadele değil. Bu yapının içerdeki destekleri var dışarıdaki destekleri var. Biz şu anda batı destekli bir terörle mücadele ediyoruz. Bu operasyonlar kararlı bir şekilde devam edecektir. Bazıları bunu 1 Kasım’a endeksliyorlar. 1 Kasım’ın sonucu ne olursa olsun bu operasyonlar devam edecektir. Karşı taraf barış diyor. Ne barışı? Bunların barışla bir alakası yok. Şu anda tehditler başladı. PKK olsun DAEŞ olsun bu operasyonlar devam edecek. Rehavet olursa pazar günü yapılacak seçimler etkilenir. Ankara’daki olayla ilgili savcılık bir açıklama yaptı. Hepsinde hedef aynı, garda da aynı. Biz bir şey söylüyoruz: Terör çeşidi ne olursa olsun karşıyız. Biz Batı gibi “Senin terörün iyi bizimki kötü demiyoruz.”  Batı PYD’yi terör örgütü olarak bile kabul etmiyor. Böyle bir saçmalık olur mu? Bunun içinde bini aşkın PKK’lı terörist var. İkili görüşmelerimizde bunları A’dan Z’ye hepsini anlatıyoruz. Alınan bir netice maalesef yok. Ülkelerinde bunları sürdürmeye devam ediyorlar.

Geçenlerde Fırat’ı geçmek istediler. Askerimiz hava harekatıyla işi bitirdi. Bu bir uyarıdır. Biz Türkiye olarak kimseye sormayız. Teklabyat’ı PYD kalkıp kanton ilan etti. Bu kadar kolay mı bu? Bu anlayış böyle devam edecekse bunun gerekeni yapılır, yapılacaktır. Kuzey Irak’ta yaşananı biz Kuzey Suriye’de yaşamak istemiyoruz.

Gar önündeki patlamada, ‘katil devlet, katil Erdoğan!’ dediler. Biz bunları karşılıksız bıraktığımız anda milletin güvenini kaybederiz. Biz bir fikrin temsilcisiyiz. Merhamet, merhamet edene olur. Avukatlarımın da bu noktadaki şeyi, “Siz üzerinde çalışın hakaret varsa eyvallah”. Ben kimi katlettim de sen bana katil Erdoğan diyorsun. Bu inançla yetiştim bu inançla hareket ediyorum. Siz hangi yetkiyle bu makamda bulunuyorum diye bu hakareti ediyorsun” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.