Hakları için direnen Agrobay işçileri Amerika, İngiltere, Hollanda ve Almanya başkonsoloslukları önündeydi

0
123

Sendikalı oldukları için işten atılan Agrobay işçileri bugün İstanbul’da bulunan Amerika, İngiltere, Hollanda ve Almanya başkonsoloslukları önünde birer basın açıklaması gerçekleştirdi.

Direnişlerinin 42. gününde bir dizi basın açıklamasında bulunan emekçiler ilk olarak Amerikan başkonsolosluğuna uğradı. Burada sorunlarını dile getiren emekçiler, CHP’li Tuncay Özkan’a da seslendi.

Burada konuşan Ayten Yavuz, “Tuncay Özkan Tuncay Özkan bize başkalarıyla haber yolluyor. Biz ulaşamıyoruz. Gel çadıra sorununuzu çözemiyorum de” ifadelerini kullandı.

Şehriban Kapaklıkaya ise, “Biz hırsız değiliz. Bizim hafta tatilimizi ödemeyenler hırsız. Arzu Şentürk ben çocuklarıma haram lokma yedirmedim. Sen de yedirme, ver hakkımızı” dedi.

Ardından İngiltere başkonsolosluğuna giden emekçiler, burada yağmura yakalandı. Tarım Sen sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerle, “İngiltere konsolosluğu önünde haklarımız için yağmur altında direniyoruz!” ifadelerini kullandı.

Agrobay’dan atılan emekçiler, Hollanda başkonsolosluğu önünde Trendyol işçileri ile buluştu ve taleplerini yineledi. Emekçilerin 4. ve son eylem adresi ise Almanya başkonsolosluğu oldu. Tarım Sen yaptığı paylaşımda, “Gerekirse Agrobay ürünlerinin satıldığı her ülkeye gideriz!” ifadelerini kullandı.

Emekçiler yarın saat 11.00’da Bayburt Grup Genel Merkez’i önünde, saat 13.00’da ise TBMM’de olacaklarını aktardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.