Halk salgınla boğuşuyor, iktidar yardımları engelliyor!

0
952

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla, CHP’li Büyükşehir Belediyeleri’nin koronavirüs salgını için topladığı bağış hesaplarına bloke konulmasının ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin de “Gıda ve Hijyen Paketi” desteği, sokağa çıkma yasağı bahanesiyle Valilik kararıyla durduruldu.

AKP’li teşkilatların parti standlarında maske ve Vefa gruplarının Cumhurbaşkanlığı logolu kolonya dağıtımına izin verilirken, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin gıda ve hijyen kolisi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz ekmek dağıtması yasaklandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Bu zor günlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapmış olduğumuz gıda ve hijyen kolisi dağıtımlarımız sokağa çıkma yasağı nedeniyle Valilik kararıyla durdurulmuştur. Sokağa çıkma yasağının sona ermesiyle birlikte dağıtımlarımıza devam edeceğiz” denildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ise İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağı süresince belediyelerin ücretsiz ekmek dağıtımının yasaklandığını duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.