Hamza Yalçın, Tutuksuz Yargılanmak Üzere Serbest Bırakıldı

1
1830

IMG_2952Yoldaşımız Hamza Yalçın bugün, 4 Ağustos’tan beri tutuklu bulunduğu İspanya’nın Barcelona kentinde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İspanyol makamları, yapılan itirazlar ve çalışmaları dikkate alarak Hamza Yalçın’ın 11 Ekim’de görülecek davasına kadar tutuksuz yargılanabileceğine karar verdi. Hamza Yalçın, İspanya dışına çıkması yasaklanarak serbest bırakıldı.

Bu süreç bize dayanışmanın ve mücadelenin önünde hiçbir şeyin duramayacağını bir kez daha kanıtladı. Yoldaşımız, Türkiye ve uluslararası düzeyde gerçekleştirdiğimiz girişimlerimiz, çabalarımız ve itirazlarımız ile serbest bırakıldı.

Ama kendisi halen yargılanmaktadır. Seyahat özgürlüğü elinden alınmıştır. Türkiye halen kendisinin iadesini talep etmektedir. İspanya halen Türkiye gibi gerici, faşist bir ülkenin talebini dikkate alarak Hamza Yalçın’ı yargılamaya devam etmektedir.

Bir an önce İspanya’nın bu tutumdan vazgeçmesini istiyoruz. Hamza Yalçın’ın insan hak ve hürriyetini ihlal eden bir tutumla alıkonulmasına son verilmelidir. Hamza Yalçın İspanya’da yargılandığı davadan beraat etmelidir.

Biz bu temelde mücadelemize devam edeceğiz. Yoldaşımızın 11 Ekim’deki mahkemesine kadar, onunla dayanışmaya devam edeceğiz.

Hamza Yalçın’a Özgürlük!

28.09.2017

ODAK

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.