HAREKET ETMEYENLER ZİNCİRLERİNİN FARKINA VARAMAZLAR!

0
1662

Ümit GÜLER

Odak Dergisi Yazı İşleri Sorumlusu

25.11.2011-Odak-22 Kasım Salı sabahı evlerine baskın yapılarak gözaltına alınan, aralarında Kadıköy Kültür Kafe sahibi ve Odak dergisi yazarlarından Doğan Baran’ında bulunduğu 12 Üniversite öğrencisi, aydın, demokrat, ilerici, vatansever arkadaşımız bugün çıkarıldıkları Kocaeli Adliyesinde, ortaçağ adaletsizliğini aratmayacak bir şekilde suçlu bulundular ve tutuklandılar.

Onların ne kadar haklı bir mücadele verdiklerini ve uğradıkları adaletsizliği anlamak için, onları suçlu bulanların hazırladıkları iddianamelere bakmak yeterlidir.

Arkadaşlarımızın tutuklanma gerekçeleri, bu ülkenin ve bu halkın düşmanlarının istemedikleri, kendi bakanlıkları tarafından bandrol dahi verilmiş kitapları okumak, herkese parasız eğitim hakkı istemek ve bu talepleri dile getirmek için her bireyin demokratik haklarından biri olan protesto haklarını kullanmak oldu.

Her fırsatta adaletten, ahlaktan, vicdandan bahseden işbirlikçi AKP hükümetinin ve yandaşlarının, aslında ne kadar adaletsiz ne kadar ahlaksız ve ne kadar vicdansız olduklarını bir kez daha görmüş olduk.

Bu saldırılar bizi birken bin, binken milyonlara taşıyacak.
Bu saldırıları gerçekleştirenler bizlerin değil kendilerinin sonunu getirecek.

Kendisine alternatif olan, çarkına çomak sokan en ufak bir muhalefeti bile yok etmeye çalışan ABD güdümlü AKP hükümeti ve onları iktidara taşıyan her insanın, ve bu adaletsizliğin farkında olduğu halde tüm bu olanlara sessiz kalmaktan başka hiç birşey yapmayan her insanın, insanlığından utanacağı günlerin yakın olduğunu görüyoruz!

Hiç bir toplum hiç bir birey kendini özgür sanan biri kadar aciz değildir!
Hareket etmeyenler zincirlerinin farkına varamazlar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.