Hasan Kaçan saray soytarılığına devam ediyor

0
1430

AKP’nin en hızlı yandaşlarından, saray soytarılığında rakiplerini geride bırakmaya iddialı, bir dönem “solculuğu” ile tanınan Hasan Kaçan; bu sefer de verdiği röportaj ile dikkat çekmeyi başardı.

Kendisinin de eski sol çevreden geldiğini ve Gırgır’da büyüdüğünü iddia eden Kaçan, ülkede baskı var mı sorusuna, “Efendim baskı olsa kimse, neredeyse vatana millete ihanet derecesinde terör örgütlerini öven yazılar yazabilir mi? Çatır çatır yazıyorlar. Bir de şimdi ‘Kutuplaşıyoruz’ diyorlar. Siz bu ayrışmayı, kutuplaşmayı yıllar önce yaptınız. Eskiden ezdiğiniz, yok saydığınız, görmezden geldiğiniz insanlar seslerini çıkarmıyorlardı. Vuruyordun ensesine, kısıyordun sesini. Şimdi artık seslerini çıkarıyorlar, haklarını savunuyorlar diye ‘Kutuplaştık’ diyorsunuz. Bu insanları yok saydınız ama şimdi onların da kendi haklarına sahip olmasının, seslerini duyurmasının adı ‘kutuplaşma’ mı oldu?” şeklinde cevap verdi.

“Solcular samimi olsaydı halk onları iktidar yapardı”

“Solcular samimi olsaydı halk onları iktidar yapardı” diyerek Kaçan, Erdoğan’ın çok eski bir arkadaşını dahi hatırlayabildiğini ve bu nedenle halkın adamı ve dünya lideri olduğunu savundu. Halkın adamı ve dünya lideri olmakla eski arkadaşları hatırlamak arasındaki bağı nasıl kurduğunu açıklamayan Hasan Kaçan, para kaygısıyla AKP’ye yanaşan ünlülerin aslında rakipsiz olmadığını bir kere daha göstermiş oldu.

“Erdoğan mazlumun yanında olan bir halk lideridir”

Kaçan, kendisine sorulan “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile uzun yıllara dayanan tanışıklığınız var” hatırlatması üzerine de şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız benden beş yaş büyük. O dönemler sizden bir yaş büyük olan bile abiniz sayılırdı. Ben de onun gibi Kasımpaşa’da oturdum, futbol oynadım. Çok ortak tanıdığımız da var. Erdoğan, çok özel bir insan, çok vefalı. Eski mahalle arkadaşlarını, mahallesini hiç unutmadı. Geçenlerde”Erokspor’dan Arap Nuran’ın size selamı var” dedim, “Arap Nuran mı? Aleykümselam ama Erokspor’da değil, biz onunla Camialtı takımındaydık” dedi. Ben mesela çoğu arkadaşımı hatırlayamıyorum. Sayın Erdoğan, her kesimden insanın sevgisini ve saygısını kazanarak siyasette başarılı oldu. Şu an bir dünya lideri. Birçok mazlumun umudu.”

Referandum öncesinde AKP’ye verdiği desteğini açıklayan Kaçan, referandum çalışmaları sırasında da AKP’nin evet kampanyalarında aktif şekilde rol almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.