Haydi 1 Mayıs’a!

0
1492

Zor günlerden geçtiğimiz kesin.

İş cinayetleri, hak gaspları, işten çıkarmalar, şiddet, hukuksuzluklar, taciz ve tecavüzler Türkiye’sinde yaşıyoruz. Artık öylesine sık karşılaştığımız olaylar ki bunlar, adeta “normalleşiyor” desek yeridir.

AKP, iktidarını kolay bırakmayacağını gösteriyor. Seçimlere itirazlarını, saldırılarını ve hatta CHP’lilere Ankara’daki linç girişimini böyle okumak gerek. Topluma verdikleri mesaj net.

Hapishanelerde hak gaspları ve tecrit devam ediyor. HDP milletvekili Leyla Güven öncülüğünde başlatılan açlık grevleri, binlerce tutsağın katılımı ile birlikte şu an kritik noktada. Her an sakatlıklar hatta ölümler yaşanabilir.

Tüm bu kötü gözüken sürecin yanında Saray’ın gücü de zayıflıyor. Daha da zayıflayacak.

Toplumda bir infial durumu yaşanıyor. AKP rejimine karşı büyük bir öfke sözkonusu. Halk, iktidarın geriletilebileceğini gördü son seçimler ile. Umutsuzluklar dağılacak gözüküyor.

Bundan sonra yapılması gereken örgütlü durmaktır. “Gücümüz birliğimizden gelir” şiarı ile; iktidarın her türlü baskı ve zoruna karşı durabiliriz. Bu anlamda belki son on-on beş yıldır, hiç olmadığı kadar olanaklı bir süreçten geçiyoruz.

Bu süreci iyi değerlendirelim. Olanaklar, ancak biz bu yönde cesaret ve kararlılık ile davranırsak mümkün hale gelir.

Önümüz 1 Mayıs.

Tüm halkımızı yasaklara, baskıya, zora, hak gasplarına, iş cinayetlerine, ötekileştiren politikalara, zamlara karşı baharın coşkusu ile alanlara bekliyoruz.

Başarabiliriz! Yeter ki ısrarla, fedakarca davranalım.

Zafer direnenlerin olacak!
Yaşasın 1 Mayıs!
Biji 1 Gulan!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.