HDP’nin Diyarbakır Mitingine Saldıran IŞİD Sanığı Yine Serbest

0
1484

60A7BC77-D41F-493D-848B-F75E13713A49HDP’nin Diyarbakır mitingine yönelik saldırı davasında yargılanan sanık Burhan Gök, hakkında yeni deliller toplanmasına rağmen mahkeme heyeti Gök’ün tutukluluk talebini reddetti.

Davanın sekizinci duruşması bugün Sincan 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Evrensel’in haberine göre, tutuklu sanıklardan Orhan Gönder duruşma salonuna getirilirken, Mustafa Kılınç, İsmail Korkmaz davaya SEGBİS yoluyla katıldı. 6. duruşmada tutuksuz yargılanmasına karar verilen sanık Burhan Gök ise duruşmaya gelmedi.

Mağdur avukatlarından Kazım Bayraktar, Burhan Gök hakkında şunları söyledi: “Türkiye’deki bütün katliamlar Antep hücresi tarafından organize edilmiş. Bu örgütün insan ve malzeme geçişlerinin sağlanmasında ekip görevli. Bu ekip örgütün illegal kayıtlarında şirket olarak geçiyor. Bu ekipte Suriye tarafında İlhami Balı görevli. Balı birçok telefonla görüşme yapmış. Bu dosyada bir kısmı var, diğer dosyalarda daha çok. Diğer dosyalardan Burhan Gök’le olan kısmını aktarıyorum. Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dosyaya göre İlhami Balı’nın görüştüğü kişilerden birisi Burhan Gök’ün telefonu. 2014 Kasım ayında dinlemeye takılmışlar. Konuşmada insan geçişlerinden bahsediyorlar. Burhan Gök kendisini Ahmet Furkan olarak tanıtıyor. ‘Ben abi şimdi insan gönderiyorum, taksiyle’.

2 Kasım 2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.