Hizbullahçıların partisi HÜDA-Par, Cumhur İttifakı’na katılmak için görüşmelerine devam ediyor

0
94

Hizbullahçıların partisi olan Hür-Par, Cumhur İttifakı’na katılmak için ön görüşmelerini yapıyor. Parti yöneticisi Abdullah Aslan, “Tam karar verildi diye bir durum yok. Kesin karar verildiği zaman genel başkanlar ve partilerin ilgili mercileri tarafından açıklanır” ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde HÜDA-Par yöneticileriyle yan yana gelmişti. Görüşmenin sebebi ise HÜDA-PAR’ın Cumhur İttifakı’na dahil olması idi. Erdoğan ile görüşmeden sonra HÜDA-PAR ile görüşmelerin olumlu yönde seyrettiği ve kararın kısa sürede açıklanacağı belirtiliyor.   

İktidara yakınlığıyla bilinen Haber7’de yer alan habere göre, HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Aslan, ittifaka katılım sürecinin büyük ölçüde olumlu seyrettiğini belirtirken “Görüşmeler olumlu devam ediyor. Şu an neticelenmiş değil. İnşallah olumlu sonuçlanacak. Ama henüz son nokta konmuş değil” dedi. Haber 7’nin “Cumhur İttifakı’na yeni bir partinin katılması an meselesi! Kısa sürede sonuçlanacak” başlığıyla yayımladığı habere göre, ön mutabakatın sağlandığını ve komisyon görüşmelerinin de büyük ölçüde olumlu bir şekilde sürdüğünü bildiren Abdullah Aslan, “Birlikte çalışmak üzerine bir ön mutabakat zaten var. Bir mutabakat olduğu için zaten komisyonlar kendi aralarında görüşüyorlar” sözlerini kullandı. 

Henüz kesin kararın verilmediğini kaydeden Aslan, “Tam karar verildi diye bir durum yok. Kesin karar verildiği zaman genel başkanlar ve partilerin ilgili mercileri tarafından açıklanır” dedi. Anlaşma şartlarıyla ilgili ayrıntının kararın verilmesinin ardından ortaya çıkacağını ifade eden Aslan, “Hangi şartların konuşulduğunu anlaşma sağlandığında açıklanacaktır” diye konuştu. Seçim sürecinin başlaması nedeniyle kısa sürede görüşmelerin sonuçlanacağını belirten Aslan, “Çalışmalar devam ediyor. Şu an için bir zaman veremiyoruz. Ancak seçim dönemine girildiği ve ön mutabakat sağlandığı için kısa sürede neticelenmesi bekleniyor” sözlerini ekledi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.