İçişleri Bakanı’na Protesto: “Akıllı ol Soylu!”

0
1043

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem Imamoğlu’nun bayramlaşma etkinlikleri için Trabzon’da bulunduğu saatlerde havalimanına gelen Süleyman Soylu protesto edildi.

Ekrem İmamoğlu’nu havalimanında bekleyen kalabalık İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu görünce, “Her Şey Çok Güzel Olacak” sloganı ile protesto etti.

Protesto sonrasında kalabalık arasından bir vatandaşın Soylu’ya ” Akıllı ol Soylu” diye bağırması üzerine Içişleri Bakanı Soylu “Artistlik yapma.” diyerek yanıt verdi. 

Kendisine yapılan protestolara ilişkin açıklama yapan Süleyman Soylu, “Havalimanında indim. 20-25 kişi beni orada karşıladılar. Oradan buraya gelmek üzere hareket etmek üzereydik. CHP adayını bekleyen ekip orada bekliyor. Adım attığımda oradan bir söz geldi. ‘Akıllı ol’ Süleyman Soylu diye. Ben buraya Selahattin Demirtaş’ın kucağından gelmedim. Ben akıllıyım. Allah şahit size hiçbir yanlışımız olmadı. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu iradeden hiçbir zaman geri adım atmadık. Üzüldüğümü söylemek istiyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.