İçişleri Bakanlığı İmamoğlu’na soruşturma açtı!

0
958

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan bağış kampanyasını neden göstererek, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında bir soruşturma başlattı.

İBB, salgın yüzünden sıkıntı çeken aileler için bir yardım kampanyası başlatmıştı. İçişleri Bakanlığı ise bu kampanyayı neden göstererek İBB Başkanı İmamoğlu hakkında bir soruşturma başlattı. İmamoğlu konu ile ilgili, “Geçen hafta cuma günü başlatıldı. Ankara’da da başlatıldığını duyduk. Muhtemelen kampanya düzenleyen diğer belediyelere de müfettiş gidecektir. Sadece bana açılmadı soruşturma” ifadelerini kullandı.

Sözcü’den Özlem Güvemli’ye konuşan İmamoğlu, Vakıfbank’ta hâlâ bloke edilmiş durumda olan 900 bin liralık bağış parasını hatırlatarak “Soruşturma yapabilirsiniz. Ama kalkıp vatandaşa ait bir parayı bankada bloke etmek çok aciz, çok zavallı bir tavırdır. Korkuyla yapılmış bu işlem bankacılık tarihinin kara lekesidir” ifadelerini kullandı.

İnsanlara dağıtılması gereken maskelerle ilgili de konuşan İmamoğlu, “Yollayın bize, sahada vatandaşımıza dağıtalım. 1 haftadır 10 gündür başvuruda bulunmuş cevap alamamış milyonlarca vatandaşımız var. O gün bize verselerdi bugün İstanbul’da maskesiz ev kalmamıştı” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.