İdlib’e Operasyon Hazırlığı

0
1427
Foto: temsili (Sputnik sitesinden alınmıştır.)
Foto: temsili (Sputnik sitesinden alınmıştır.)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’nin Afyonkarahisar’daki kampında gündeme dair konuştu. Konuşmasından bazı önemli notlar şöyle:

“ŞAHSİ TERCİHİM DEĞİL”

Biz milletimize her alanda hep yeni şeyler söyledik. Maziden atiye kurduğumuz köprünün kilit taşı değişim konusundaki kararlılığımızdır. Bu gerçekten hareketle bir süredir teşkilatlarımızda ve belediyelerimizde yenilenme ihtiyacını söyledim, söylüyorum. Belediyelerde şimdiden benzer adımları atmanın hazırlığı içindeyiz. Şahsi tercihim değil. Bu milletimizin talebidir. Değişim ihtiyacını kendi irademizle gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz. Bunu kendimiz yapmazsak sandıkta milletimiz yapar.

“KİMSENİN ALINMAMASI GEREKİYOR”

Belediye başkanlarımızın bir kısmının dinlendirilmesi veya başka görevlerde görevlendirilmesi icap ediyorsa bunu karşılıklı mutabakat içinde yapacağız. Buna kimsenin alınmaması gerekiyor. Bizim kadromuzu yeni isimlerle güçlendirmekten daha doğal ne olabilir. Bunu yapmazsak geçmişteki partilerden bir farkımız kalmaz. AK Parti’yi göz göre göre bu çıkmaza sürüklemeye kimsenin hakkı yoktur.
Çetin yollar yorgun bedenlerle aşılamaz. 2013 yılından beri öyle saldırılara maruz kalıyoruz ki sadece savunma değil taarruz gücümüzü de artırmamız gerekiyor.

”İDLİB’DE CİDDİ BİR HAREKAT VAR. BU DEVAM EDECEK”

Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu büyük küresel ve bölgesel meselelerin sayısı çetrefili arttıkça bizim yükümüz de ağırlaşıyor. Çok daha fazla çalışmamız lazım. Bizim için 24 saat yeterli değil. Suriye’deki güvenlik krizinin geldiği nokta ortada. İnsani dramların çözümü konusundaki girişimlerimizi operasyon noktasında attığımız adımları biliyorsunuz. Ülkemizi dışlamaya yönelik tüm çabalara rağmen bu meselenin milli güvenliğimizle ilgili olduğunu gerek şahsın ilgili bakanlarımız zaten açıklıyorlar.
Fırat Kalkanı Harekatı’yla kendimize bölgemizde açtığımız alanı şimdi İdbil’in güvenliğini sağlamaya yönelik yeni bir adımla daha ileriye taşımanın gayreti içindeyiz. İşte bugün örneğin İdlib’de ciddi bir harekat var ve bu devam edecek. Zira biz oradaki kardeşlerimizi İdlib’e gelen kardeşlerimizi ne olursa olsun ister ölün ister kalın diyemez onlara elimizi uzatmak durumundayız şu anda bu adım atıldı devam ediyor.

”İDLİB’İN ARDINDAN YENİ İNİSİYATİFLER ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Suriye sınırlarımız boyunca terör koridoru oluşturulmasına asla izin vermeyeceğiz. İdlib operasyonunun ardından bu konuda yeni inisiyatifler almaya devam edeceğiz.”

Kaynak: Evrensel

7 Ekim 2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.