İHD Hatay Şube Başkanı, SYKP Hatay Eş Başkanı, Halkevleri MYK Üyesi ve KHK ile İşinden İhraç Edilen Akademisyen Gözaltına Alındı

0
1682
Foto: Gazete Duvar

Foto: Gazete Duvar
Foto: Gazete Duvar

Sosyal medyada Afrin paylaşımı yaptıkları gerekçesiyle Balıkesir, Hatay ve Antalya’da ev baskınları yaşandı. Çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan arasında İHD Hatay Şube Başkanı Mithat Can, Halkevleri  MYK üyesi Kutay Meriç, SYKP Hatay İl Eş Başkanı Hülya Kavuk ve KHK ile işinden ihraç edilen adamisyen Serdar Başçetin de bulunuyor.

BALIKESİR

Balıkesir’in Merkez, Edremit ve Ayvalık ilçelerinde sabah saat 7.30 sularında Edremit Eğim Sen Yürütme Kurulu üyesi Kemal Yadırgı, Eğitim Sen Balıkesir Şube Mali Sekreteri İbrahim Coşkun ile EMEP üyeleri İbrahim Gümüştaş, Mehmet Tank, Fatma Gün, Erdinç Kırova, Süleyman Demirözer, Kamil Yadırgı, ÖDP Ayvalık İlçe Başkanı Kemal Gözüyaşlı, HDP Bandırma ilçe yöneticisi Ercan Delikaya, Edremit ilçe yöneticisi Sevdin Kul ve Cihat Adıgüzel gözaltına alındı.

Yapılan ev aramalarında bilgisayar ve cep telefonlarına el konulduğu ifade edildi.

HATAY

Hatay’da da sabah saatlerinden itibaren onlarca eve baskın düzenlendi, toplamda 27 kişilik bir gözaltı listesi olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınanlar arasında Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Hatay İl Eş Başkanı Hülya Kavuk, SYKP üyeleri İzzet Koldan, Mert Arslanyürek, Çınar Taş; DİSK Genel İş Antakya Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, HDP Hatay İl Eş Başkanları Kerem Nalbant ve Sultan Başaran ile parti üyesi Çetin Sakallı, Eğitim Sen üyeleri Gülizar Işık ve Nidal Çay, Hatay Barosu eski yöneticisi Avukat Adnan Eryılmaz ve İHD Antakya Şube Başkanı Mithat Can ile Şube Sekreteri Servet Akbaba’nın olduğu öğrenildi.

ANTALYA

Foto: sendika.org
Foto: sendika.org

Antalya da bu sabah sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek evlere yapılan baskınlarda gözaltılar yaşanıyor.

DİSK Gıda-İş Antalya örgütlenme uzmanı Mustafa Aykara, Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç, Halkevi üyesi Yusuf Tüm ve Barış Akademisyenlerinden Serdar Baş Çetin gözaltına alındı.

Kaynak: perik.com

13 Şubat 2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.