İmamoğlu Mesaiye Başladı

0
1028

Dün mazbatasını alarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devralan Ekrem İmamoğlu, bugün ilk mesai gününde belediye binasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak göreve başladı.

Büyükşehrin hafızasını dinleyeceğiz. Uzun süreli hafıza çok önemli. Bugüne kadar buradaki çalışma arkadaşlarımızın bilgisi deneyimi bizim için önemli” şeklinde konuşmasına başlayan ve şeffaf bir yönetim anlayışı için bir çok görüşmeyi şeffaf odada yapacaklarını aktaran İmamoğlu konuşmasına şöyle devam etti:

Çalışma arkadaşlarımızın görüşleri çok değerli, içine siyaset katmadan bu kentin insanına fayda verecek hangi bilgileri varsa biz ona talibiz. Tarihi ve insani kaynağından faydalanacağımızı herkes bilmeli. Bizden olanlar, bizden olmayanlar anlayışının bittiği gündür bugün.

Meclis iradesinin sizde olmamasını zafiyet olarak gösterseler de bunu bu ülke ve şehir adına fırsata dönüştürmek istiyorum. Şeffaf odamızda her şeyi konuşurken vatandaş bilsin istiyoruz. Teknoloji çağın demokrasi anlayışı için fırsattır. Bizim insanımız demokrasiye fıtrat olarak çok uygun. Özgürlüğü seviyoruz. Son derece radikal kararlar alacağız. Göreceksiniz eksiklerimiz olabilir ama tamamlayacağız.

AKP cenahından henüz kimsenin kendisini arayarak tebrik iletmediğini aktaran İmamoğlu, hafta sonu yapılacak mitinge dair de, “Yapacağımız bir miting değil, bugün detaylarını tasarlayacağız. Bu bir buluşma, başlangıç buluşması. Bir karnaval gibi düşünebilirsiniz, eğlenceli bir günü düşünebilirsiniz. Her şey çok güzel olacak anlayışının başlangıcı diyebilirsiniz. Sağlığı sıhhati olan herkesi, bu şehrin insanlarını davet ediyorum. oy veren vermeyen herkesi davet ediyorum. Keyifli bir gün olacak, çok güzel bir başlangıç gününü yaşamış oluruz diye düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.