İmamoğlu’na Karşı Bildiri Okuyan Çalışanlardan Açıklama: Talimatla Oradaydık!

0
1239

31 Mart’taki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptal edilmesiyle, bazı belediye çalışanları Ekrem İmamoğlu’na karşı bildiri okumuşlardı. Ekrem İmamoğlu’nun seçimi yeniden kazanmasından sonra o bildiriyi okuyan çalışanlardan yeni bir açıklama geldi. Çalışanlar “talimatla oradaydık” dediler.

Posta yazarı Tolga Işık’ın yazdığı yazıda, personelin aldıkları talimat doğrultusunda bildiriyi okuduklarını aktardı. Işık, personelin “Bize ne için orada olacağımız söylenmedi. Talimatla oradaydık” açıklamasında bulunduğunu bildirdi.

Işık’ın, “İBB’de genel af yok!” başlıklı yazısındaki konuyla ilgili kısmı şu şekilde:

“BİLDİRİCİLERDEN MESAJ VAR!”

İBB önünde bildiri okuyan çalışanlardan iki gündür mesajlar yağıyor. Diyorlar ki “Bize ne için orada olacağımız söylenmedi. Şu saatte burada olacaksınız olmazsanız işinizden olursunuz diye talimat geldi.

Mecburen gittik.” Doğru mu değil mi, işler terse dönünce mi böyle söylüyorlar bilemem. Ama kendilerinden gelen bilgi aynen bu. Muhtemelen bu eylemleriyle ilgili İBB’de bir disiplin süreci başlatılacaktır. Sürecin sonunda çalışanlar tehditle oraya getirildiyse tehdit edenlere, gönüllü geldilerse bizzat kendilerine ceza verilebilir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.